hlavička úvodní stránky

Logo závodu Logo závodu

Statistiky závodu Hruštice

 Na této stránce najdete několik statistických výstupů z výsledků v celé historii závodu. Můžete se podívat na tabulku prvních 50 běžců podle jejich nejlepších dosažených výkonů u nás, stejně jako na nejlepších 25 žen všech dob. Je zde možno vidět přehled všech výkonů pod hranici 50 minut, tabulky jednotlivých kategorií a samozřejmě i přehled vítězů ze všech uskutečněných ročníků závodu. Věřím, že zde najdou inspiraci jednak ti z Vás, kteří u nás již běželi, aby se k nám opět vrátili, ale i Vy ostatní, kteří se teprve rozhodujete k nám vydat a zúčastnit se. Těšíme se na Vás!

rekordmanka

Galerie vítězů a vítězek:

 Přehled vítězů je uspořádán do třech základních bloků, který odpovídá základnímu historickému rozdělení účastníků do třech skupin: ženy, muži do 39 let, veteráni 40 let a více. Toto rozdělení platilo na Hruštici prvních 24 ročníků, až do roku 1997. Pro tento náš přehled jej stále zachováváme. Nejvíce vítězství mezi muži, celkem 8, dosáhl turnovský rodák Václav Pařík! Mezi ženami se stejným počtem 8 vítězství pyšní Jana Klimešová!

Zde jsou ... VÍTĚZKY A VÍTĚZOVÉ

Tabulky jednotlivých kategorií:

 Skladba a počet kategoriií se na Hruštici průběžně měnily, jako reakce na trendy, které se v bězích mimo dráhu v České republice kolem této problematiky odehrávaly. Poslední soutěžní kategorie, devátá, přibyla v roce 2014. Desátou je nesotěžní hobby běh na 10 km. Domníváme se, že skladba kategorií se tím na dlouho ustálí. V každé soutěžní kategorii je evidována nejlepší desítka běžců a běžkyň, chcete-li TOP 10.

Tabulky jsou zde ... TABULKY KATEGORIÍ

TOP 50 MUŽI:

 Hruštice je běžeckým závodem, kde běžci jednak měří své síly, a věříme, že také zažijí pěknou atmosféru běžeckého setkání. No a každý závod je i o výkonech. Proto každým rokem aktualizujeme pořadí v naší dlouhodobé tabulce 50 nejlepších běžců na Hruštici. Na tuto jsme hrdi proto, jelikož z ní je patrné, jaké běžecké osobnosti k nám zavítaly a jaký zde předvedly výkon a my si toho moc vážíme. Stejně tak si vážíme každého dalšího účastníka, který k nám zavítá a jsme moc rádi, když plody našeho úsilí okusí co nejvíce lidí.

Obrátka 1996

Tabulka je zde, klikněte a čtěte ... 50 NEJRYCHLEŠÍCH MUŽŮ

TOP 25 ŽENY:

 Velice obdivujeme ženy, které se na naši náročnou trať vydávají společně s muži. Bez nich si závod nedovedeme představit a jsme moc rádi, že k nám zavítaly i ty nejlepší české běžkyně. V žádném případě ale neopomíjíme žádnou účastnici. Vedem rovněž ženský žebříček historicky nejlepších běžkyň na Hruštici.

Přehled 25 nej je zde, klikněte a čtěte ... 25 NEJRYCHLEŠÍCH ŽEN

Všechny výkony pod 50 minut:

 Trať Hruštice je především krásná, ale nezakrýváme, že je i náročná. Proto každý mužský výkon pod hranici 50 minut si zaslouží zvláštního zřetele, stejně jako u žen výkon pod 60 minut. Proto jsem si dovolil vytvořit evidenci všech výkonů pod 50 minut, které byly v celé historii závodu dosaženy. Plánuji totéž i pro ženské výkony, ale dosud jsem to ještě nestihl - úkol pro další ročníky. V dosavadních 46 ročnících byla tato magická hranice překonána 100x. Pod tuto hranici se dosud dostalo 40 běžců. Nejlepším je bezkonkurenčně Václav Pařík, kterému se to podařilo 10x.

Přehled je zde ... VŠECHNY VÝKONY POD 50 minutNa začátekNahoru