hlavička úvodní stránky

Logo závodu Logo závodu

Statistiky závodu Hruštice

rekordmanka

 Na této stránce najdete několik statistických výstupů z výsledků v celé historii závodu. Můžete se podívat na tabulku prvních 50 běžců podle jejich nejlepších dosažených výkonů u nás, stejně jako na nejlepších 25 žen všech dob. Je zde možno vidět přehled všech výkonů pod hranici 50 minut, tabulky jednotlivých kategorií a samozřejmě i přehled vítězů ze všech uskutečněných ročníků závodu. Věřím, že zde najdou inspiraci jednak ti z Vás, kteří u nás již běželi, aby se k nám opět vrátili, ale i Vy ostatní, kteří se teprve rozhodujete k nám vydat a zúčastnit se. Těšíme se na Vás!

GALERIE VÍTĚZŮ A VÍTĚZEK:

 Přehled vítězů je uspořádán do třech základních bloků, který odpovídá základnímu historickému rozdělení účastníků do třech skupin: ženy, muži do 39 let, veteráni 40 let a více. Toto rozdělení platilo na Hruštici prvních 24 ročníků, až do roku 1997. Pro tento náš přehled jej stále zachováváme. Nejvíce vítězství mezi muži, celkem 8, dosáhl turnovský rodák Václav Pařík! Mezi ženami se stejným počtem 8 vítězství pyšní Jana Klimešová!

Zde jsou ... VÍTĚZKY A VÍTĚZOVÉ

TABULKY KATEGORIÍ:

 Skladba a počet kategoriií se na Hruštici průběžně měnily, jako reakce na trendy, které se v bězích mimo dráhu v České republice kolem této problematiky odehrávaly. Poslední soutěžní kategorie, devátá, přibyla v roce 2014. Desátou je nesotěžní hobby běh na 10 km. Domníváme se, že skladba kategorií se tím na dlouho ustálí. V každé soutěžní kategorii je evidována nejlepší desítka běžců a běžkyň, chcete-li TOP 10.

Tabulky jsou zde ... TABULKY KATEGORIÍ

TOP 50 MUŽI:

Obrátka 1996

 Hruštice je běžeckým závodem, kde běžci jednak měří své síly, a věříme, že také zažijí pěknou atmosféru běžeckého setkání. No a každý závod je i o výkonech. Proto každým rokem aktualizujeme pořadí v naší dlouhodobé tabulce 50 nejlepších běžců na Hruštici. Na tuto jsme hrdi proto, jelikož z ní je patrné, jaké běžecké osobnosti k nám zavítaly a jaký zde předvedly výkon a my si toho moc vážíme. Stejně tak si vážíme každého dalšího účastníka, který k nám zavítá a jsme moc rádi, když plody našeho úsilí okusí co nejvíce lidí.

Tabulka je zde, klikněte a čtěte ... 50 NEJRYCHLEŠÍCH MUŽŮ

TOP 25 ŽENY:

 Velice obdivujeme ženy, které se na naši náročnou trať vydávají společně s muži. Bez nich si závod nedovedeme představit a jsme moc rádi, že k nám zavítaly i ty nejlepší české běžkyně. V žádném případě ale neopomíjíme žádnou účastnici. Vedem rovněž ženský žebříček historicky nejlepších běžkyň na Hruštici.

Přehled 25 nej je zde, klikněte a čtěte ... 25 NEJRYCHLEŠÍCH ŽEN

VŠECHNY VÝKONY MŮŽŮ POD 50 MINUT:

 Trať Hruštice je především krásná, ale i náročná. Proto každý mužský výkon pod hranici 50 minut zaslouží zvláštního zřetele, stejně jako u žen výkon pod 60 minut. Proto jsem vytvožil přehled všech výkonů pod 50 minut zaběhnutých za celou historii závodu. V dosavadních 48 ročnících překonalo tuto hranici 41 běžců dohromady 102x. Nejlepším z nich je Václav Pařík, kterému se to podařilo 10x.

Přehled je zde ... VŠECHNY VÝKONY MUŽŮ POD 50 minut

Obrátka 2013

VŠECHNY VÝKONY ŽEN POD 60 MINUT:

 Ženy jsou na Hruštici ozdobou startovního pole. Je třeba vzdát hold každé dámě, která náročnou trať zvládne. Stejně jako u mužů znamená hranice vysoké kvality meta 50 minut, u žen se jedná o hranici 60 minut. Tyto výkony si zaslouží zvláštní pozornost. Proto jsem vytvořit evidenci všech ženských výkonů pod 60 minut v celé historii závodu. V dosavadních 48 ročnících pokořilo tuto magickou hranici celkem 15 vytrvalkyň a dohromady nasbíraly 40 výkonů pod 60 minut. Obdivuhodná je bilance Jany Klimešové, které se to podařilo 13x.

Přehled je zde ... VŠECHNY VÝKONY ŽEN POD 60 minutNa začátekNahoru