hlavička úvodní stránky

Logo závodu Logo závodu

Sledujte aktuální dění kolem HRUŠTICE

48) 12.11.2023            HRUŠTICE 2023 - AKTUALITY                  Logo závodu

Po 11 letech absolutním vítězem v hlavním závodě domácí borec z AC Turnov!

Zakladatelé závodu po 50 letech Malá Skála, obrátka, čelo závodu

 •Jubilejní 50. Hruštice proběhla důstojně, za příznivých klimatických podmínek a věříme, že ke spokojenosti všech zúčastněných, kterých byl druhý největší počet v historii, 115 startujících (nejvíce 116 v roce 2010). Traťový rekord v žádné kategorii sice letos nepadl, zato pořádající atletický klub AC Turnov se může radovat, že v hlavním závodě na 15 km jsou vítězi jak mezi muži, tak i mezi ženami domácí, turnovští běžci!

Počasí a podmínky:  Oblačno až polojasno, bezvětří, teplota v době startu + 10°C, silnice suchá, místy spadané listí.
Účast: 115 startujících v 10 kategoriích! V hlavním závodě na 15 km - 91, na trati 10 km - 24 borců.
Traťové rekordy:  Letos všechny rekordní časy odolaly, nebyl překonán žádný. V dlouhodobých tabulkách veteránských kategorií žen došlo ke 2 změnám v TOP10. K dvěma historickým zápisům došlo v dlouhodobém pořadí žen v TOP25.
Statečné ženy:  Napříč všemi kategoriemi běželo celkem 30 žen (vyrovnán loňský rekord)!
Absolutní vítěz:  Vítězem hlavního závodu na 15 km se stal domácí juniorský běžec z AC Turnov Adam MALÝ výkonem 50:29,1 min. O vítězství svedl vyrovnaný souboj, který pro sebe rozhodl až přibližně 1,5 km před cílem, kdy se definitivně vzdálil svému pronásledovateli Tomáši HUDCOVI (Salmon/RAB). Na třetím místě do cíle doběhl současně i nejrychlejší veterán Jiří ČIVRNÝ ml. (Semily).
Nejlepší žena:  Absolutní vítězkou na 15 km mezi ženami se stala vynikající turnovská orientační běžkyně Michaela NOVOTNÁ (OOB TJ Turnov). Do cíle doběhla společně s muži celkově na 10. místě! Dosáhla výborného výkonu 58:42,0 min, kterým se zařadila na 13. místo historických tabulek žen na Hruštici. Rovněž ruhá žena v cíli, Slovenka Zuzana GEJDOŠOVÁ (ŠKP Poprad), dosáhla výborného času 59:18,8 min, kterým se zapsala na 16. místo mezi ženami v historii závodu. Třetí ženou v cíli byla tradiční účastnice a domácí běžkyně, vítězka posledních 2 ročníků, Tereza ZUZÁNKOVÁ (AC Turnov).
Veteráni na trati 15 km:  Nejrychlejším veteránským běžcem v hlavním závodě se stal celkově 3. v pořadí Jiří ČIVRNÝ ml. ze Semil časem 52:34,6 min (kategorie V40). Mezi padesátníky (kategorie V50) kraloval liberecký Petr LAJTKEP výkonem 1:00:22,6 HOD (v cíli celkově na 15. místě). V nejstarší kategorii na trati 15 km (muži V60) zvítězil věrný účastník našeho závodu Jaromír ŠIMŮNEK (SKP Kornspitz Jablonec) časem 1:06:16,9 hod.
Veteránky na trati 15 km:  Nejlepší ženou veteránských kategorií se stala domácí Tereza ZUZÁNKOVÁ z AC Turnov (Z35, ženy 35-44 let), která byla celkově 3. ženou v cíli výkonem 1:01:38,3 hod. Vítězkou kategorie Z45 (ženy 45-54 let) se stala rovněž tradiční účastnice Táňa METELKOVÁ (Běžecký klub Náchod) časem 1:02:28,4 hod. Druhá v pořadí, Jitka ČERMÁKOVÁ (Staněk sport Turnov), se svým výkonem 1:07:01,7 hod zařadila v historickém pořadí této kategorie na 7. místo. Došlo k jedné změně v historických tabulkách TOP10 veteránských kategorií na trati 15 km, a to v kat. žen Z45.
Zkrácená trať na 10 km:  Na trati pro dvě nejstarší kategorie a pro kondiční hobby běžce jsme zaznamenali druhou nejvyšší účast 24 startujících. Ženské soutěžní kategorii na této trati (Z55, ženy 55 let a starší) byla v cíli nejrychlejší jako v řadě předchozích ročníků bývalá olympionička v běhu na lyžích Blanka PAULŮ (TJ Maratonstav Úpice) výkonem 47:42,0 min. Za zmínku stojí rovněž to, že druhé místo mezi ženami na 10 km obsadila Halka RUŠČAKOVÁ (Rokytnice nad Jizerou), která se na Hruštici vrátila po mnoha letech, když se jedná o absolutní ženskou vítězku 8. ročníku Hruštice z roku 1981, v té době svěřenkyně trenéra Zdeňka Drobníka! Mezi muži v kategorii V70 (muži 70 let a starší) rovněž obhájil loňské vítězství traťový rekordman František MACH (SKI klub Jablonec) časem 46:09,1 min.
Jak si vedli domácí:  Nejlepší z turnovských běžců, byl celkový vítěz závodu Adam MALÝ (AC Turnov), stejně jako nejlepší turnovskou běžkyní byla celková vítězka mezi ženami, Michaela NOVOTNÁ (OOB TJ Turnov).
Reportáž:  Reportáž o našem závodě vytvořenou panem Pavlem Charouskem v regionálním zpravodajství TvA, najdete pod následujícím odkazem ... TURNOVSKO V AKCI
Fotografie ze závodu:  Je možné je najít na dvou místech. Jednak pod odkazem FOTOGALERIE na těchto našich stránkách. Nejdříve je však poskytuje náš dvorní fotograf závodu Jiří VALES, který dokumentuje Hruštici po celou dobu její existence! Jeho fotografie z letošního ročníku naleznete zde ... HRUŠTICE OBJEKTIVEM JIŘÍHO VALESE

-MD-

47) 8.11.2023            HRUŠTICE 2023 - AKTUALITY                  Logo závodu

115 běžců a běžkyň v cíli jubilejní 50. Hruštice, děkujeme!

Míša Novotná Tomáš Hocke

 •Moc děkujeme všem zúčastněným, jak závodníkům, tak samozřejmě všem pořadatelům a dobrovolným pomocníkům za úspěšně zvládnutý závod! Všichni si ve zdraví užili tradiční podzimní běh mezi Turnovem a Malou Skálou, jehož průběh pro nás shrnul ve svém komentáři ředitel závodu Aleš Drahoňovský ...

Komentář průběhu závodu očima Aleše Drahoňovského:  Polojasno, 10°C, 115 běžců na startu - to jsou základní informace z jubilejního 50. ročníku silničního běhu Hruštice na trase Turnov - Malá Skála - Turnov. Hlavní závod měří 15km, kratší pak 10km. Po startu početného pole vyráží dopředu trojice Malý, Hudec, Čivrný. Začátek je rychlý a na 3. km je v čele dvojice Adam Malý (AC Turnov) a Tomáš Hudec (Salomon race team) v čase 9:10 min, Jiří Čivrný ze Semil ztrácí 5 sekund. Nejlepší ženy (obhájkyně vítězství Tereza Zuzánková z AC Turnov, Slovenka z Popradu Zuzana Gejdošová a turnovská juniorská reprezentantka ČR v orientačním běhu Míša Novotná) probíhají metou 3km v čase 10:50 min. V Rakousích ve stoupání na "Tunel" je na metě 5 km v čele dvojice Malý, Hudec - 16:10 min, v ženách pak dvojice Gejdošová, Novotná - 18:35. Obrátkou na 7,5km na Malé Skále probíhají stále bok po boku Malý s Hudcem - 24:25 min, 3. je se ztrátou 30 s nejlepší veterán nad 40 let Jiří Čivrný. Také v ženách běží spolu Gejdošová s Novotnou - 28:05, Zuzánková ztrácí již 45 s. O vítězi 50. Hruštice se rozhodne až 2,5 km před cílem, domácí juniorský vícemistr ČR v bězích na 800 a 1500m Adam Malý (trenér Miroslav Reichl) zvýší tempo a nepatrný náskok cca 30m drží až do posledního stoupání na Károvsko, závěr vystupňuje a vítězí o 16 s v čase 50:29 min. Za 2. Hudcem dobíhá na 3. místě Jiří Čivrný 52:34. I v ženách dojde k rozuzlení na čele až v závěrečném stoupání od Jizery. Asi 2,8 km před cílem zrychlí turnovská Míša Novotná a v kvalitním čase 58:42 min si běží pro premiérové vítězství na Hruštici. Nejvzdálenější startujíci, Slovenka Zuzana Gejdošová je v cíli za 59:18. Celkově 3. a 1. v kategorii žen nad 35 let je v čase 1:01:38 hod. Tereza Zuzánková. Všichni závodníci trať úspěšně dokončili. Cílovou čáru protli například starosta Turnova Tomáš Hocke, prezidentka pořádajícího klubu AC Turnov Jana Lebedová či rekordman v počtu účastí Milan Matějka - letos běžel již po 42.! Vyhlášení nejlepších závodníků, ocenění zakladatelů Hruštice i tradiční slosování startovních čísel proběhlo na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka.
Reportáž v médiích:  Rozhovor ředitele závodu o Hruštici s panem Pavlem Charouskem v regionálním zpravodajství TvA, najdete pod následujícím odkazem ... TvA ROZHOVOR

-MD-

46) 29.10.2023            HRUŠTICE 2023 - AKTUALITY                  Logo závodu

50. HRUŠTICE již za týden – neděle 5. 11. 2023!

Hrušice 2023

 •Přijeďte na 50. Hruštici a memoriál Zdeňka Drobníka!
 •Závod letos proběhne ve spolupráci s firmou STOPNITO.CZ - přihláškový a výsledkový servis, čipová časomíra!
 •Jako zázemí závodu jsou neomezeně k dispozci prostory AC Turnov na našem atletickém stadionu Ludvíka Daňka.
 •Využijte v maximální míře možnost přihlasit se předem a včas vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas i peníze. Připraveny budou pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny.
Přihlášky: Elektronicky předem do středy 1. 11. 2023 do 23:59 hodin, platba startovného převodem na účet, nebo on-line karto. Přihlášku je možné podat i v den závodu na místě, nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšený poplatek!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží startovní čísla.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychlejším závodníkům, kteří se umístí v hlavním závodě na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit ZDE: VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2023

-MD-

45) 25.9.2023            HRUŠTICE 2023 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2023 – 50. ročník – neděle 5. 11. 2023, registrace zahájena!

Hrušice 2022

 •Registrace na jubilejní 50. Hruštici a memoriál Zdeňka Drobníka zahájena!
 •Všichni věříme, že se nám se ctí podaří uspořádat již padesátou Hruštici a přejeme si, aby přijelo co nejvíce účastníků.
 •Letos bude opět vše připraveno! 10 kategorií, dvě tratě, včetně nesoutěžního hobby běhu na 10 km pro každého, kdo má zájem si Hruštici zaběhnout rekreačně a přitom nezávodit.
 •Přihlašte se nejlépe předem a včas vyplněním elektronického formuláře, přihlášky. Najdete jí na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveno bude vše jako obvykle: teplo v šatnách se sprchou, malé občerstvení na trati, v cíli i po závodě, pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny.
Přihlášky předem on-line elektronicky: Do středy 1. 11. 2023 do 23:59 hodin, platba startovného předem. Musí být na účet závodu připsána nejpozději do čtvrtka 2. 11. 2023. Podat přihlášku: PŘIHLÁŠKA ON-LINE
Přihlášky na místě v den závodu: V neděli 5. 11. 2023 od 08:30 do 10:00 hodin v závodní kanceláři na stadionu Ludvíka Daňka, Turnov, ul. Skálova 207, za zvýšený startovní poplatek.
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží startovní čísla.
Propozice závodu: Zde jsou k dispozici propozice našeho závodu pro letošní 50. ročník: PROPOZICE HRUŠTICE 2023

-MD-

44) 14.11.2022            HRUŠTICE 2022 - AKTUALITY                  Logo závodu

49. ročník Hruštice ozdoben skvělou účastí!

Čelo závodu

 •Tradičně o první listopadvé neděli proběhl již 49. ročník našeho i vašeho závodu! Na start obou tratí se postavilo 96 účastníků! Počasí bylo celkem příznivé, bezvětří, suchá silnice, teplota + 7°C. Sice nepadl žádný traťový rekord, zato byla hojná účast, zejména v ženských kategoriích. Trať zdolalo celkem 30 žen, které tvořily téměř třetinu všech účastníků, což je nevíce v historii! Magickou hranici 50 minut pokořil vítěz hlavního závodu, mezi ženami se vítězkou stala domácí běžkyně z AC Turnov!

Počasí a podmínky:  Zataženo, bezvětří, teplota v době startu + 7°C, silnice suchá, místy spadané listí, ve vztahu k ročnímu období celkově příznivé.
Účast: 96 účastníků, návrat k vyšším číslům! V hlavním závodě na 15 km - 70, na trati 10 km - 26 borců. Celkově 30 žen, rekordní podíl!
Traťové rekordy:  Letos nepadl žádný traťový rekord. Významné zápisy v dlouhodobých tabulkách ale přecejenom byly zaznamenány! U hlavního závodu na 15 km v TOP 50 můžů a v TOP 25 u žen. Letošní vítěz Pavel JELEN z BK Náchod se řadí na 26. místo, když jeho výkon obsadil 58. příčku všech dob. Významný zápis je i v ženské kategorii, když letos domácí vítězka Tereza ZUZÁNKOVÁ z AC Turnov se posunula na 10. příčku historie 17. nejlepším ženským výkonem! Vše najdete na našich stránkách v rubrice STATISTIKA.
Statečné ženy:  Napříč všemi kategoriemi běželo celkem 30 žen, což je rokordní počet! (dosud nejvíce jich startovalo v roce 2016 - 29).
Absolutní vítěz:  Vítězem hlavního závodu na 15 km se stal Pavel JELEN (Běžecký klub Náchod) výborným výkonem 49:04,4 min! Společně s klubovým kolegou Davidelm PILNÝM a Jiřím ČIVRNÝM ml. ze Semil vytvořil poměrně dlouho kompaktní vedoucí trojici, ze které v poslední třetině výrazněji odskočil vítěz. Nejlepším turnovským běžcem v cíli byl výborným výkonem na 4. místě mladičký, terve 18 letý, Adam MALÝ z AC Turnov.
Veteráni na trati 15 km:  Nejrychlejším veteránským běžcem v hlavním závodě se stal celkově 3. v pořadí Jiří ČIVRNÝ ml. ze Semil časem 51:22,4 min (kategorie V40). Tímto výborným výkonem se zařadil na 7. místo historických tabulek této kategorie!. Mezi padesátníky (kategorie V50) kraloval bývalý reperezentant ČR v chůzi novopacký Rudolf COGAN vynikajícím výkonem 57:58,1 min (v cíli celkově na 10. místě). Bohužel ani tento výkon nestačil na zápis v TOP 10 této kategorie. V nejstarší kategorii na trati 15 km (V60) zvítězil věrný účastník našeho závodu Vladimír VACARDA (AC Slovan Liberec) časem 1:04:17,4 hod. Došlo k jedné změně v historických tabulkách TOP10 veteránských kategoriiích na trati 15 km, a to v kat. V40.
Nejlepší žena:  Vítězkou na 15 km mezi ženami se stala domácí běžkyně Tereza ZUZÁNKOVÁ, která tak obhájila loňský triumf! Do cíle doběhla společně s muži celkově na 11. místě, tentokrát i jako vítězka nejmladší ženské veteránské kategorie Z35! Tato běžkyně na Hruštici vyhrála již popáté, poprvé to bylo v roce 2011, podruhé v roce 2013. Druhé místo obsadila Veronika HORNA KRÁSNÁ (SRTG Jablonec n.N.). Na třetím místě mezi ženami doběhla Simona JIŘIČKOVÁ (Rádlo). Všechny tři běžkyně jsou z kategorie nejmladších veteránek V35. Nejstarší ženskou kategorii na trati 15 km (Z45) ovládla Dana JIŘIČNÁ (BonBon Praha), v cíli celkekově 44. místo. Nejrychleší běžkyní v nejmladší kategorii (Z - do 34 let) na 15 km byla Ema PRADEOVÁ (AC Slovan Liberec), v cíli celkově 42. místo. Letos došlo ke dvěma změnám v TOP10 historických tabulek ženských kategorií. Více v záložce STATISTIKY.
Jak si vedli domácí:  Nejlepší z turnovských běžců byl mladičký Adam MALÝ (AC Turnov), obsadil celkově 4. místo. Nejlepší turnovskou běžkyní byla vítězka mezi ženami, Tereza ZUZÁNKOVÁ (AC Turnov).
Zkrácená trať na 10 km:  Na této trati pro dvě nejstarší kategorie a pro kondiční hobby běžce jsme zaznamenali vysokou účast 26 startujících. Ze všech tří kategorií na této trati byl v cíli nejrychlejší účastník nesoutěžní kategorie HB10, Daniel PEŠEK (AC Turnov), který dosáhl výkonu 42:20,5 min. V nejstarší ženské kategorii 55+ (Z55) byla nejlepší již tradiční účastnice Hruštice, bývalá olympionička v běhu na lyžích, Blanka PAULŮ (TJ Maratonstav Úpice), která výkonem 49:01,6 min obhájina loňské vítězství. Mezi muži v kategorii V70 (70+) výborným výkonem 51:26,2 min zvítězil tradiční účastník na Hruštici a bývalý traťový rekordman Jiří JAVŮREK (TJ Maratonstav Úpice), gratulujeme!
Reportáž:  Reportáž o letošním 49. ročníku dosud nevznikla .... Až bude na světě, určitě ji zde zprostředkujeme.
Fotografie ze závodu:  Fotografie ze závodu naleznete na dvou místech. Jednak pod odkazem FOTOGALERIE na těchto našich stránkách, nejdříve jsou však k dispozici díky našemu dvornímu fotografovi závodu, Jiřímu VALESOVI, který dokumentuje Hruštici po celou dobu její existence! Jeho fotografie z letošního ročníku naleznete zde ... HRUŠTICE OBJEKTIVEM JIŘÍHO VALESE

-MD-

43) 28.10.2022            HRUŠTICE 2022 - AKTUALITY                  Logo závodu

49. ročník HRUŠTICE již za pár dní – neděle 6. 11. 2022!

Hrušice 2022

 •Přijeďte na 49. Hruštici a memoriál Zdeňka Drobníka!
 •Závod letos proběhne bez protiepidemický opatření, bude se nám všem lépe dýchat!
 •Jako zázemí závodu jsou neomezeně k dispozci prostory AC Turnov na našem atletickém stadionu Ludvíka Daňka, bez hygienických protiepidemických opatření.
 •Využijte v maximální míře možnost přihlasit se předem a včas vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas i peníze. Připraveny budou pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny.
Přihlášky: Elektronicky předem do středy 2. 11. 2022 do 23:59 hodin, platba startovného převodem na účet. Musí být na účet závodu připsána nejpozději do pátku 4. 11. 2022. Přihlášku je možné podat i v den závodu na místě, nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšený poplatek!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží startovní čísla.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychlejším závodníkům, kteří se umístí v hlavním závodě na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit ZDE: VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2022

-MD-

42) 15.11.2021            HRUŠTICE 2021 - AKTUALITY                  Logo závodu

Navzdory epidemii nemoci Covid-19 proběhl 48. ročník Hruštice úspěšně!

Radek Hübl vítěz závodu

 •Navzdory pandemii nemoci Covid-19 se uskutečnil 48. ročník našeho i vašeho závodu! Věříme, že ke spokojenosti všech zúčastněných. Na start obou tratí se postavilo 72 účastníků. Letošní ročník byl ve znamení kvalitních výkonů, možná i díky relativně příznívému počasí. Padl jeden traťový rekord v nejstarší kategorii veteránů nad 70 let na trati 10 km! První dva závodníci v hlavním závodě pokořili magickou hranici 50 minut. Pořadatelský klub AC Turnov se může radovat z vítězství domácí běžkyně mězi ženami!

Počasí a podmínky:  Zataženo, bezvětří, teplota v době startu + 5°C, silnice mokrá, místy spadané listí, v průběhu závodu začalo mrholit, pozděli i mírně pršet.
Účast: 72 účastníků, což považujeme vzhledem k epidemické situaci za velice slušné číslo! V hlavním závodě na 15 km - 57, na trati 10 km - 15 borců.
Traťové rekordy:  Letos padl jeden traťový rekord, v nejstarší kategorii veteránů nad 70 let na trati 10 km. V dlouhodobých tabulkách veteránských kategorií mužů i žen došlo celkem ke 4 změnám v TOP10. V dlouhodobých tabulkách hlavního závodu došlo ke třem změnovým záznamům v TOP 50. Své již z dřívějška obsazené 33. místo si upevnil letošní vítěz a na 41. místo se dostal letos druhý v cíli Ondřej Chour (AC Česká Lípa) a na 46. místo Jan ŠVADLENKA (AC Mladí Boleslav). Vše najdete na našich stránkách v sekci STATISTIKA.
Statečné ženy:  Napříč všemi kategoriemi běželo celkem 12 žen (nejvíce jich startovalo v roce 2016 - 29).
Absolutní vítěz:  Vítězem hlavního závodu na 15 km se stal Radek HÜBL (RunSport team Ústí nad Orlicí) výborným výkonem 49:31,8 min! Radek u nás běžel již v roce 2013 a jeho letošní triumf je jeho 2. vítězstvím na Hruštici. Svoji vítěznou pozici si Radek kontroloval v průběhu celého závodu. Hranici 50 minut pokořil i druhý v cíli Ondřej CHOUR (AC Česká Lípa). Je to celkem 102. výkon pod 50 minut za celou historii Hruštice. Třetí v cíli Jan ŠVADLENKA (AC Mladá Boleslav) silně na Ondřeje dotíral a zaostal za ním jen několik sekund rovněž výborným časem 50:06,5 min, díky kterému ještě promluvil do historického pořadí TOP 50 celkově 46. místem. Nejlepším turnovským běžcem byl stejně jako v roce 2019 Martin BERKA, v cíli na 12. místě.
Veteráni na trati 15 km:  Nejrychlejším veteránským běžcem v hlavním závodě se stal celkově 6. v pořadí Zbyněk KUDRNA z Kolína časem 53:07,5 min (kategorie V40). Mezi padesátníky (kategorie V50) kraloval jablonecký nestor a bývalý elitní český steeplař na 3 km překážek Martin FOŘT vynikajícím výkonem 58:26,1 min (v cíli celkově na 18. místě). Bohužel ani tento výkon nestačil na zápis v TOP 10 této kategorie. V nejstarší kategorii na trati 15 km (V60) dominoval věrný účastník našeho závodu Jaromír ŠIMŮNEK (Konrnspitz Jablonec n/N) časem 1:03:50,5 hod. Ke změně v historických tabulkách TOP10 v žádné ze tří veteránských kategoriiích na trati 15 km nedošlo.
Nejlepší žena:  Absolutní vítězkou na 15 km mezi ženami se stala domácí běžkyně Tereza ZUZÁNKOVÁ! Obhájila poslední vítězství z roku 2019. Do cíle doběhla společně s muži celkově na 21. místě, tentokrát i jako vítězka nejmladší ženské veteránské kategorie Z35! Tato běžkyně na Hruštici vyhrála již počtvrté, poprvé to bylo v roce 2011, podruhé v roce 2013. Druhé místo obsadila Jana LENČOVÁ (AC TJ Jičín), odchovankyně turnovské atletiky, která tak byla nejlepší ve své kategorii žen do 34 let (Z). Na třetím místě mezi ženami doběhla Klára MALÁ (LIAZ Jablonec). Nejstarší ženskou kategorii na trati 15 km (Z45) opanovala Jitka KÁBRTOVÁ (TJ Maratonstav Úpice). Na rozdíl od mužů, v ženských kategoriích dolšo ke třem historickým změnám v TOP10! Více v záložce STATISTIKY.
Jak si vedli domácí:  Nejlepší z turnovských běžců byl Martin BERKA (AC Turnov), obsadil celkově 12. místo. Nejlepší turnovskou běžkyní byla vítězka mezi ženami, Tereza ZUZÁNKOVÁ (AC Turnov).
Zkrácená trať na 10 km:  Na této trati pro dvě nejstarší kategorie a pro kondiční hobby běžce jsme zaznamenali účast 15 startujících. Ze všech tří kategorií na této trati byl v cíli nejrychlejší účastník nesoutěžní kategorie HB10, devatenáctiletý středotraťař AC Turnov Michal HANYK, který dosáhl výkonu 36:57,4 min. V nejstarší ženské kategorii 55+ (Z55) byla nejlepší již tradiční účastnice Hruštice, bývalá olympionička v běhu na lyžích, Blanka PAULŮ (TJ Maratonstav Úpice), která výkonem 46:32,8 min obhájina poslední vítězství. Mezi muži v kategorii V70 (70+) padl nový TRAŤOVÝ REKORD díky vynikajícímu výkonu Františka MACHA (Ski-Klub Jablonec n/N), který má nyní hodnotu 44:03,7 min, gratulujeme!
Reportáž:  Reportáž o letošním 48. ročníku dosud nevznikla .... Až bude na světě, určitě ji zde zprostředkujeme.
Fotografie ze závodu:  Fotoreportáž naštěstí existuje, a to na dvou místech. Jednak pod odkazem FOTOGALERIE na těchto našich stránkách, nejdříve je však k dispozici díky našemu dvornímu fotografovi závodu, Jiřímu VALESOVI, který dokumentuje Hruštici po celou dobu její existence! Jeho fotografie z letošního ročníku naleznete zde ... HRUŠTICE OBJEKTIVEM JIŘÍHO VALESE

-MD-

41) 28.10.2021            HRUŠTICE 2021 - AKTUALITY                  Logo závodu

UPOZORNĚNÍ: situace kolem nemoci Covid-19 nám všem určuje podmínky účasti na akci, což znamená, že všichni účastníci letošního ročníku musí splňovat podmínky bezinfekčnosti stanovené aktuálním nařízením MZ ČR, které je pořadatel povinen kontrolovat. Bez jejich splnění nebude umožněna účast v závodě.

Přípravy na 48. ročník HRUŠTICE vrcholí – start v neděli 7. 11. 2021!

Hrušice 2021

 •Zveme vás na 48. Hruštici a memoriál Zdeňka Drobníka!
 •Závod snad již regulérně proběhne, ačkoliv poznamenán pandemií nemoci Covid-19. Apelujeme na zodpovědný přístup každého účastníka, který musí splňovat a zároveň dodržovat pro účast aktuálně platná protiepidemická opatření a podmínky, tedy buď doložit certifikát o očkování, nebo prodělání nemoci, či doklad o platném testu PCR nebo AG testu, nebo si dovézt vlastní AG rychlotest, pro provedení testu na místě pod dohledem pořadatele.
 •Při pohybu ve vnitřních prostorách zázemí závodu bude vyžadována nasazená ochrana dýchacách cest (respirátor). Služby poskytované účastníkům budou upraveny tak, aby byly v souladu s aktuálními protiepidemickými opatřeními, ačkoliv nám to radost nedělá, ale jiná možnost není.
 •Přihlaste se předem a včas vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveny budou pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny.
Přihlášky: Předem elektronicky do středy 03.11.2021 do 23:59 hodin, platba startovného převodem na účet. Musí být na účet závodu připsána nejpozději do pátku 05.11.2021. Přihlášku je možné podat i v den závodu na místě, nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšený poplatek!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka, nebo na jiném náhradním a označením místě dle aktuálních podmínek. Zde závodníci obdrží startovní čísla.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí v hlavním závodě na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit ZDE: VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2021

-MD-

40) 30.9.2021            HRUŠTICE 2021 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2021 – 48. ročník – neděle 7. 11. 2021, registrace zahájena!

Hrušice 2021

 •Registrace na 48. Hruštici a memoriál Zdeňka Drobníka zahájena!
 •Všichni věříme, že situace kolem epidemie nemoci Covid-19 umožní, aby letos řádně proběhl další ročník našeho i vašeho běžeckého závodu Hruštice. V roce 2020 se závod konat nemohl, na jeho trať ale v původně plánovaném termínu 1.11.2020 vyběhla pětice turnovských běžců z řad pořadatelů za asistence pořadatelských opor a zakladatelů závodu, aby mohla být trasa Hruštice pokořena alespoň symbolickou formou.
 •Letos je vše připraveno! 10 kategorií, dvě tratě, včetně nesoutěžního hobby běhu na 10 km pro každého, kdo má zájem si Hruštici zaběhnout rekreačně a přitom nezávodit. Stejně, jako v přechozích necovidových ročnících.
 •Přihlašte se nejlépe předem a včas vyplněním elektronického formuláře, přihlášky. Najdete jí na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveno bude vše jako obvykle: teplo v šatnách se sprchou, malé občerstvení na trati, v cíli i po závodě, pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny.
Přihlášky předem on-line elektronicky: Do středy 3. 11. 2021 do 23:59 hodin, platba startovného předem. Musí být na účet závodu připsána nejpozději do pátku 5. 11. 2021. Podat přihlášku: PŘIHLÁŠKA ON-LINE
Přihlášky na místě v den závodu: V neděli 7. 11. 2021 od 08:30 do 10:00 hodin v závodní kanceláři na stadionu Ludvíka Daňka, Turnov, ul. Skálova 207. Zvýšený startovní poplatek na hlavní trať 15 km ve výši 200 Kč.
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží startovní čísla.
Propozice závodu: Zde jsou k dispozici propozice našeho závodu pro letošní 48. ročník: PROPOZICE HRUŠTICE 2021

-MD-

39) 22.10.2020            HRUŠTICE 2020 - AKTUALITY                  Logo závodu

Letošní 47. ročník HRUŠTICE 2020 se dne 1. 11. 2020 NEKONÁ!

Závod je odložen o jeden rok. Nový termín - neděle 7. 11. 2021

38) 10.11.2019            HRUŠTICE 2019 - AKTUALITY                  Logo závodu

Po 21 letech se stala vítězkou mezi ženami běžkyně AC Turnov!

Tereza Zuzánková vítězka mezi ženami

 •46. díl tradičního závodu proběhl důstojně, za příznivých klimatických podmínek a ke spokojenosti všech zúčastněných, kterých bylo stejně jako loni, tedy 96 startujících. Traťový rekord v žádné kategorii sice letos nepadl, zato pořádající atletický klub AC Turnov se může radovat, že jeho závodnice se stala vítězkou po dlouhých 21 letech!

Počasí a podmínky:  zataženo, bezvětří, teplota v době startu + 10°C, silnice mokrá, místy spadané listí.
Účast: necelá stovka účastníků – 96, což znamená čtvrtou nejvyšší účast v historii závodu (stejně jako v r. 2018 a v r. 1982), více bylo v r.2010 - 116, r.2013 - 110, r.2016,2017 – 104. V hlavním závodě na 15 km - 75, na trati 10 km - 21 borců (na 10 km nejvíce).
Traťové rekordy:  letos všechny rekordní časy odolaly, nebyl překonán žádný, ale v dlouhodobých tabulkách veteránských kategorií došlo celkem k 5 změnám v TOP10. Zaznamenali jsme také rekordní účast na zkrácené 10 km dlouhé trati pro nejstarší dvě kategorie a pro nesoutěžní hobby běh, když na startu bylo celkem 21.
Statečné ženy:  napříč všemi kategoriemi běželo celkem 24 žen (nejvíce v roce 2016 - 29).
Absolutní vítěz:  vítězem hlavního závodu na 15 km se stal Pavel KUBRIČAN (AC Mladá Boleslav) výkonem 51:21,1 min, který držel průběh závodu pevně ve své režii již od počátku, když již v úvodu při seběhu ve 3. kilometru ze Záholic do údolí Jizery získal rozhodující náskok a sám jej pak navyšoval až do cíle. Zajímavý souboj se odehrával za jeho zády, kde se vytvořila 4-5 členná skupinka, která se rozpadla až ve druhé polovině závodu. Nejlepším turnovským běžcem byl stejně jako loni Martin BERKA, v cíli na 5. místě. Nejrychlejším veteránským běžcem se stal celkově 6. v cíli obhájce loňského prvenství František VAGENKNECHT z Nové Paky.
Nejlepší žena:  absolutní vítězkou na 15 km mezi ženami se stala v domácích barvách AC Turnov běžící Tereza ZUZÁNKOVÁ! Do cíle doběhla společně s muži celkově na 17. místě! Tato běžkyně na Hruštici vyhrála již potřetí, poprvé to bylo v roce 2011, podruhé v roce 2013. Domácí běžkyně stanula na nejvyšším stupínku po dlouhých 21 letech (naposledy v roce 1998 to byla Pavla Loudová). Druhé místo obsadila tradiční účastnice a nejúspěšnější v historii našeho závodu 8 násobná vítězka Jana KLIMEŠOVÁ (USK Praha), rodačka z Radimovic u Sychrova.
Jak si vedli domácí:  nejlepší z turnovských běžců, Martin Berka (AC Turnov), obsadil celkové 5. místo, nejlepší turnovskou běžkyní byla celková vítězka mezi ženami, Tereza Zuzánková (AC Turnov).
Zkrácená trať na 10 km:  na této trati pro dvě nejstarší kategorie a pro kondiční hobby běžce jsme zaznamenali nejvyšší účast 21 startujících. Ze všech tří kategorií na této trati byla v cíli nejrychlejší jako loni bývalá olympionička Blanka PAULŮ (TJ Maratonstav Úpice) výkonem 45:07,4 min. Mezi muži v kategorii V70 rovněž obhájil loňské vítězství traťový rekordman Jiří JAVŮREK, ze stejného klubu.
Reportáž:  reportáž o našem závodě vytvořenou panem Pavlem Charouskem v regionálním zpravodajství TvA, najdete pod následujícím odkazem ... TURNOVSKO V AKCI
Fotografie ze závodu:  Je možné je najít na dvou místech. Jednak pod odkazem FOTOGALERIE na těchto našich stránkách. Nejdříve je však poskytuje náš dvorní fotograf závodu Jiří VALES, který dokumentuje Hruštici po celou dobu její existence! Jeho fotografie z letošního ročníku naleznete zde ... HRUŠTICE OBJEKTIVEM JIŘÍHO VALESE

-MD-

37) 20.10.2019            HRUŠTICE 2019 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2019 – 46. ročník – neděle 3. 11. 2019!

Hrušice 2019

 •Zveme vás na 46. Hruštici a memoriál Zdeňka Drobníka!
 •Opět s čipovou časomírou jako poslední dva ročníky, osvědčila se, přináší rychlý a bezchybný výsledkový servis, opět ve spolupráci s regionální firmou Dataconrol.cz z Janova nad Nisou. Znamená to hladký přihlašovací proces s platbou startovného předem za zvýhodněnou cenu.
 •Opět je možno se zúčastnit i nesoutěžního hobby běhu na 10 km pro každého, kdo má zájem si zaběhnout, užít si atmosféru závodu a přitom nezávodit. Změříme výsledný čas. Hobby běh nebude mít vyhlášeny vítěze, nemá přiděleny žádné ceny. Všechny ostatní služby jeho účastníkům poskytujeme, včetně zařazení do závěrečného slosování startovních čísel o věcné ceny.
 •Přihlaste se předem a včas vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveno bude vše jako obvykle: teplo v šatnách se sprchou, občerstvení na trati, v cíli i po závodě, pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny.
Přihlášky: Předem elektronicky do úterý 29.10.2019 do 23:59 hodin, platba startovného převodem na účet. Musí být na účet závodu připsána nejpozději do pátku 01.11.2019. Přihlášku je možné podat i v den závodu na místě, nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšený poplatek!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží startovní čísla a čipy.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí v hlavním závodě na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit ZDE: VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2019

-MD-

36) 11.11.2018            HRUŠTICE 2018 - AKTUALITY                  Logo závodu

45. HRUŠTICE - Memoriál Zdeňka Drobníka proběhl zdárně a opět s jedním traťovým rekordem!

Vedoucí skupina na 5. km

 •Stručný přehled hlavních informací z Hruštice 2018:

Počasí a podmínky:  zataženo, bezvětří, teplota v době startu + 15°C, silnice suchá, místy spadané listí.
Účast:  necelá stovka účastníků - 96 (r.2010 - 116, r.2013 - 110, r.2016 - 104), v hlavním závodě na 15 km - 81, na trati 10 km - 15 borců.
Nový traťový rekord:  jeden nový traťový rekord padl v nejstarší mužské kategorii V70 na trati 10 km. Vynikající Jiří JAVŮREK vylepšil původní rekord výkonem 46:25,3 min!
Statečné ženy:  napříč všemi kategoriemi běželo celkem 26 žen (nejvíce v roce 2016 - 29).
Absolutní vítěz:  vítězem hlavního závodu na 15 km se stal Kamil KRUNKA (SK Nové Město nad Metují) výkonem 52:48,0 min. Jednalo se o spíše taktický souboj šestičlenné skupinky běžců, která byla pohromadě ještě za obrátku. Teprve v 9. km při stoupání na tunel se začala drobit, když 3 km před cílem zbyla dvojice Krunka a turnovský Martin BERKA. V závěrečném stoupání ve 13. km rozhodl o svém vítězství Krunka.
Nejlepší žena:  absolutní vítězkou na 15 km mezi ženami obhájila loňské vítězství Táňa METELKOVÁ z Hradce Králové (kategorie Z45) vynikajícím výkonem 58:00,8 min! Do cíle doběhla společně s muži celkově na 12. místě!
Jak si vedli domácí:  nejlepší z turnovských běžců obsadil celkové 2. místo Martin Berka z AC Turnov, nejlepší turnovskou běžkyní byla Jitka Čermákova (Staněk Sport Turnov), která doběhla na celkově na 5. místě mezi všemi ženami.
Zkrácená trať na 10 km:  ženy nad 55 let, muži nad 70 let a příchozí hobby běžci běželi zkrácenou trať na 10 km. Zde v absolutním pořadí dominovala Blanka PAULŮ (TJ Maratonstav Úpice) výkonem 44:52,0 min. Z mužů byl nejlepší Jiří JAVŮREK, který vytvořil nový traťový rekord ve své kategorii (viz výše).
Reportáž:  reportáž o našem závodě vytvořenou panem Pavlem Charouskem v regionálním zpravodajství TvA, najdete pokud kliknete na následující odkaz ... TURNOVSKO V AKCI
Fotografie ze závodu:  najdete je pod odkazem FOTOGALERIE na těchto našich stránkách. Rovněž náš dvorní fotograf závodu Jiří VALES, který dokumentuje Hruštici po celou dobu její existence, zveřejnil své fotografie z letošního ročníku, klikněte na následující odkaz ... HRUŠTICE OBJEKTIVEM JIŘÍHO VALESE

-MD-

35) 22.10.2018            HRUŠTICE 2018 - AKTUALITY                  Logo závodu

45. ročník HRUŠTICE - chystáme se na start v neděli 4. 11. 2018!

Hrušice 2017

 •Letos odstartuje již 45. Hruštice! Od loňska rovněž memoriál Zdeňka Drobníka.
 •Opakujeme čipovou časomíru jajko vloni a doufáme proto i v rychlý a bezchybný výsledkový servis opět ve spolupráci s regionální firmou Dataconrol.cz z Janova nad Nisou. Znamená to hladký přihlašovací proces s platbou startovného předem za zvýhodněnou cenu. Každý muže tedy běžet bez omezení, bez limitů na 5. kilometru.
 •Opakujeme novou kategorii pro příchozí, označenou HB10. Jedná se o nesoutěžní hobby běh na 10 km pro každého, kdo má zájem si zaběhnout, užít si atmosféru závodu a přitom nezávodit. Změříme výsledný čas. Hobby běh nebude mít vyhlášeny vítěze, nemá přiděleny žádné ceny. Všechny ostatní služby jeho účastníkům poskytujeme, včetně zařazení do závěrečného slosování startovních čísel o věcné ceny.
 •Přihlaste se předem a včas vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveno bude vše jako obvykle: teplo v šatnách se sprchou, občerstvení na trati, v cíli i po závodě, pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny:

Kategorie V70 a Z55:  Trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Start společně v 11:00 hodin. Zvýhodněné startovné 70,- Kč.

Nová kategorie HB10:  Nesoutěžní hobby běh na 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Start společně v 11:00 hodin. Přihlášky předem nebo na místě ve stejném režimu s ostatními.
Přihlášky a startovní poplatek: Předem elektronicky do úterý 30.10.2018 do 23:59 hodin, platba startovného převodem na účet. Musí být na účet závodu připsána nejpozději do pátku 02.11.2018. Přihlášku je možné podat i v den závodu na místě, nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšený poplatek!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží stratovní čísla a čipy.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí v hlavním závodě na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit ZDE: VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2018

-MD-

34) 06.11.2017            HRUŠTICE 2017 - AKTUALITY                  Logo závodu

44. HRUŠTICE - Memoriál Zdeňka Drobníka proběhl důstojně, úspěšně a s jedním traťovým rekordem!

Nejlepší ženy 600 m po startu pohromadě

 •První dojmy a postřehy z letošní Hruštice:

Počasí a podmínky:  zataženo, svěží vítr, teplota v době startu + 7°C, silnice suchá, místy spadané listí.
Solidní účast: vyrovnán třetí největší počet účastníků - 104 (r.2010 - 116, r.2013 - 110, r.2016 - 104), v hlavním závodě na 15 km - 85, na trati 10 km - 19 borců.
Nový traťový rekord: jeden nový traťový rekord padl v nejstatší ženské kategorii Z55 na trati 10 km. Vynikající Blanka Paulů vylepšila svůj vlastní původní rekord časem 43:24,6 min!
Statečné ženy: běželo celekm 28 žen - druhá největší účast (r.2016 - 29)
Absolutní vítěz z Maroka: vítězem hlavního závodu na 15 km se stal Maročan Abdelkabir Saji, který se výkonem 48:06,4 min zařadil na 11. místo historockého pořadí na Hruštici, na 2. místo ve své kategorii veteránů 40-49 let.
Nejlepší žena: absolutní vítězkou na 15 km mezi ženami se stala veteránka Táňa Metelková z Hradce Králové (kategorie Z45) krásným výkonem 57:57,8 min, když do cíle doběhla společně s muži celkově na 19 místě.
Jak si vedli domácí: nejlepší z turnovských běžců obsadil celkové 5. místo Martin Berka z AC Turnov, nejlepší turnovskou běžkyní byla Jitka Čermákova (Staněk Sport Turnov), která doběhla na celkově 4. místě mezi všemi ženami.
Reportáž: můžete si přečíst reportáž o našem závodě vytvořenou panem Pavlem Charouskem v regionálním zpravodajství Turnovsko v akci, pokud kliktete na následující odkaz ... TURNOVSKO V AKCI
Fotografie ze závodu: dvorní fotogarf našeho závodu Jiří Vales, který dokumentuje Hruštici po celou dobu její existence, již zveřejnil své fotogarfie z letošního ročníku, klikněte na následující odkaz ... HRUŠTICE 2017 OBJEKTIVEM JIŘÍHO VALESE

-MD-

33) 09.09.2017            HRUŠTICE 2017 - AKTUALITY                  Logo závodu

44. ročník HRUŠTICE přináší řadu novinek, zveme Vás na start v neděli 5. 11. 2017!

Hrušice 2015

 •Letos pro Vás připravujeme 44. start v Turnově na Hruštici! Čeká na Vás řada novinek. V létě odešel do atletického nebe náš kamarád Zdeněk Drobník. Hruštici sám běžel 25 krát. Po celou dobu patřil mezi skalní pořadatele závodu. Proto je od letoška Hruštice současně jeho memoriálem.
 •Ve snaze pozitivně vyladit průběh závodu zavádíme poprvé čipovou časomíru a pokud možno rychlý a bezchybný výsledkový servis. To vše ve spolupráci s regionální firmou Dataconrol.cz z Janova nad Nisou. Znamená to hladký přihlašovací proces s platbou startovného předem za zvýhodněnou cenu. Díky elektronizaci časomíry jsme mohli odbourat časový limit na 5. km, každý muže tedy běžet bez omezení.
 •Zavádíme také novou kategorii pro příchozí, označenou HB10. Jedná se o nesoutěžní hobby běh na 10 km pro každého, kdo má zájem si zaběhnout, užít si atmosféru závodu a přitom nezávodit. Změříme výsledný čas. Hobby běh nebude mít vyhlášeny vítěze, nemá přiděleny žádné ceny. Všechny ostatní služby jeho účastníkům poskytujeme, včetně zařazení do závěrečného slosování startovních čísel o věcné ceny.
 •Přihlaste se předem a včas vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveno bude vše jako obvykle: teplo v šatnách se sprchou, občerstvení na trati, v cíli i po závodě, pro nejlepší finanční i věcné ceny, tradiční závěrečné slosování o věcné ceny. Níže uvádíme některé informace ještě telegraficky:

Kategorie V70 a Z55:  Trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Start společně v 11:00 hodin. Zvýhodněné startovné 70,- Kč.

Nová kategorie HB10:  Nesoutěžní hobby běh na 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Start společně v 11:00 hodin. Přihlášky předem nebo na místě ve stejném režimu s ostatními.
Přihlášky: Předem elektronicky do pondělí 30.10.2017 do 23:59 hodin, platbe převodem na účet předem. Přihláška je možná i v den závodu na místě, ale nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšený poplatek!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží stratovní čísla.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí v hlavním závodě na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit ZDE: VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2017

-MD-

32) 10.10.2016            HRUŠTICE 2016 - AKTUALITY                  Logo závodu

6. 11. 2016 proběhne 43. ročník HRUŠTICE, srdečně Vás zveme do Turnova!

Hrušice 2015

 •Za 4 týdny odstartuje již 43. pokračování závodu! Přihlaste se předem a včas! Nejlépe vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte čas a zároveň i nějakou tu korunu. Připraveno bude vše jako obvykle: teplo v šatnách se sprchou, občerstvení po závodě, pro nejlepší finanční i věcné ceny, pro všechny tradiční TOMBOLA. Záleží nám na tom, abyste byli spokojeni. Některé informace ještě telegraficky:

Kategorie V70 a Z55:  Trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Start společně v 11:00 hodin. Zvýhodněné startovné 70,- Kč.
Přihlášky: Nejlépe předem do pátku 4.11.2016 do 24:00 hodin. Přihlásit se je samozřejmě možné až v den závodu na místě, ale nejpozději do 10:00 hodin!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží stratovní čísla.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Časový limit na 5. km: Časový limit 32:00 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit, pokud kliktete na následující odkaz ... VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2016

-MD-

30) 21.10.2015            HRUŠTICE 2015 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2015 první neděli v listopadu! 1. 11. 2015 proběhne 42. ročník!

Nejlepších 8 běžců v roce 2014

 •Letošní HRUŠTICE již za 10 dní! Neváhej s možností přihlásit se předem a včas! Ve snaze co nejvíce urychlit prezentaci účastníků v závodní kanceláři je nejlepší se přihlásit vyplněním elektronického formuláře na těchto stránkách. Najdete jej na titulní stránce pod odkazem "Jak se přihlásit". Ušetříte nejen čas, ale i nějakou tu korunu. Připraveno je vše jako obvykle, teplo v šatnách se sprchou, občerstvení po závodě a nechybí samozřejmě ani tradiční TOMBOLA. Moc se na Vás těšíme a věříme, že se Vám u nás bude líbit. Některé informace ještě telegraficky:

Kategorie V70 a Z55:  Trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Start společně v 11:00 hodin. Zvýhodněné startovné 70,- Kč.
Přihlášky: Nejlépe předem do soboty 31.10.2015 do 18:00 hodin. Přihlásit se je samozřejmě možné až v den závodu na místě, ale nejpozději do 10:00 hodin!
Prezentace: V závodní kanceláři umístěné v klubovně AC Syner Turnov na atletickém stadionu Ludvíka Daňka. Zde závodníci obdrží stratovní čísla.
Místo startu a cíle: Pozor! Start a cíl závodu je cca 1,0 km od závodní kanceláře! Počítejte s tím při plánování rozcvičení. Svá vozidla si můžete zaparkovat u startu, pořadatelé zde organizují parkování. Postaráme se zde i o Vaše odložené věci v době, kdy budete na trati.
Časový limit na 5. km: Časový limit 32:00 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli maximálně opatrní, dbali na svoji bezpečnost, respektovali pokyny pořadatele. V zájmu své bezpečnosti NEPOUŽÍVĚJTE PŘI BĚHU SLUCHÁTKA S MUZIKOU V UŠÍCH!
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit již nyní, pokud kliktete na následující odkaz ... VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2015

-MD-

29) 04.10.2015            HRUŠTICE 2015 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2015 již za 4 týdny! Neděle 1. 11. 2015 - 42. ročník!

Zpět do údolí Jizery u Rakous

 •HRUŠTICE 2015 se vrací do původního termínového cyklu - první neděle v listopadu! Minulý ročník byl poznamenán o hodně nižší účastí, než v předchozích letech. Dva nové rekordy ve veteránských kategoriích a účast běžců české špičky silničních běhů byly náplastí na zklamání pořadatelů z malého počtu účastníků! Myslíme si, že jednou z příčin mohla být termínová kolize Hruštice s dalšími závody. Proto jsme se rozhodli vrátit termín závodu po 8 letech zpět do toho původního, tedy první neděle v listopadu. Uvidíme, zda to přivede na start více běžců a běžkyň, než vloni. Moc se na Vás těšíme! Pro pořádek připomínáme ty nejdůležitější informace:

Kategorie V70 a Z55: Nejstarší veteránské kategorie mužů (V70) a žen (Z55) mají trať o délce 10,0 km. Obrátka na 5.kilometru. Start se všemi ostatními společně v 11:00 hodin. Jednotné snížené startovné 70,- Kč.
Přihlášky: Nejlépe předem on-line vyplněním přihlašovacího formuláře na těchto stránkách do soboty 31.10.2015 do 18:00 hodin. Výjimečně je možné podat přihlášku pomocí e-mailu, SMS, nebo telefonicky. Přihlásit se je samozřejmě možné až v den závodu na místě, ale nejpozději do 10:00 hodin a za zvýšené stratovné!
Startovní poplatek: Zvýhodňujeme přihlášky předem. Přihláška, uskutečněná předem do soboty 31.10.2015 do 18:00 hodin, přijde na 80,-Kč. Přihláška podaná až v den závodu znamená poplatek ve výši 120,-Kč. Veteráni kategorie V70 a dámy kategorie Z55 platí částku 70,-Kč, a to bez ohledu na okamžik přihlášení, tedy stejně přihlášení předem i v den závodu.
Časový limit na 5. km: V zájmu zajištění větší plynulosti průběhu závodu a v zájmu zvýšení bezpečnostní situace na trati pořadatelé zavedli časový limit 32:00 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli opatrní a hlavně, aby poučili řidiče svých doprovodných vozidel, aby na trať vyjeli ještě před startem, nebo nejlépe vůbec a respektovali pokyny pořadatelů, kteří budou provoz v kritických místech usměrňovat. Prosíme o maximální omezení pohybu vozidel v prostoru cíle v době doběhu závodníků, tedy v době od 11:50 do 12:30 hodin.
Závodní kancelář, šatny, prezentace: Zázemí závodu je situováno na městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově, ul. Skálova. Zde proběhne prezentace přihlášených závodníků, vyzvednutí startovních čísel, případné dodatečné přihlášky v den závodu. Současně jsou zde šatny, sprcha a po závodě i občerstvení a vyhlášení výsledků. Na závěr proběhne tradiční tombola o věcné ceny.

-MD-

27) 10.10.2014            HRUŠTICE 2014 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE přede dveřmi! V neděli 19. 10. 2014 proběhne 41. ročník!

Ůdolí Jizery u Rakous

 •HRUŠTICE 2014 je tu! Loňské jubileum nastavilo laťku pro nás, pořadatele, hodně vysoko a je naším cílem, pokud možno, udržet úroveň závodu na potřebné výši. Věřte, že se o to snažíme! Zavádíme letos novinku, kategorii pro ženy ve věku 55 let a starší, které mají zkrácenou trať na 10,0 km společně s nejstarší mužskou kategorií. Moc se na Vás všechny těšíme a prosíme, abyste nenechávali vše na poslední chvíli a využili co nejvíce možnosti přihlásit se předem a včas. Pro pořádek ještě připomínáme některé důležité informace:

Kategorie V70 a Z55: Pro nejstarší kategorie mužů (V70 - 70 let a starší) a žen (Z55 - 55 let a starší) je vypsána trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Startují se všemi ostatními společně v 11:00 hodin.
Přihlášky: Doporučujeme a zvýhodňujeme přihlášky předem. To je možné provést pomocí e-mailu, SMS, nebo telefonicky do soboty 18.10.2014 do 18:00 hodin. Přihlásit se je samozřejmě možné až v den závodu na místě, ale nejpozději do 10:00 hodin! Předem přihlášení budou mít ale výhodu, jelikož již nebudou muset vypisovat žádný formulář (ten již bude pro ně připravený pořadateli) a navíc zaplatí nižší startovní poplatek!
Startovní poplatek: Zvýhodňujeme přihlášky předem. Přihláška, uskutečněná do soboty 18.10.2014 do 18:00 hodin, přijde na 80,-Kč. Přihláška podaná až v den závodu znamená poplatek ve výši 120,-Kč. POZOR, veteráni kategorie V70 a dámy kategorie Z55 platí částku 70,-Kč, a to bez ohledu na okamžik přihlášení, tedy stejně přihlášení předem i v den závodu.
Časový limit na 5. km: V zájmu zajištění větší plynulosti průběhu závodu a v zájmu zvýšení bezpečnostní situace na trati pořadatelé zavedli časový limit 32:00 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Doprava na trati: Závod probíhá BEZ OMEZENÍ provozu na komunikaci, proto vyzýváme všechny závodníky, aby byli opatrní a hlavně, aby poučili řidiče svých doprovodných vozidel, aby na trať vyjeli ještě před startem, nebo nejlépe vůbec a respektovali pokyny pořadatel, kteří budou provoz v kritických místech usměrňovat. Prosíme o maximální omezení pohybu vozidel v prostoru cíle v době doběhu závodníků, tedy v době od 11:50 do 12:30 hodin.
Zveřejnění odměn a bonusů: Zde je zveřejněna struktura a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí na oceňovaných pozicích v cíli. S těmito údaji je možné se seznámit již nyní, pokud kliktete na následující odkaz ... VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2014

-MD-

26) 21.09.2014            HRUŠTICE 2014 - AKTUALITY                  Logo závodu

Přípravy 41. HRUŠTICE v plném proudu. Těšíme se na Vás v neděli 19. 10. 2014!

Vedoucí dvojice žen 2013

 •HRUŠTICE 2014 klepe na dveře. Přípravy jsou v plném proudu. Ten rok od posledního ročníhu uběhl strašně rychle. Loňský jubilejní ročník považujeme za úspěšný, vždyť se vás sešlo na startu hned druhý největší počet celé historie závodu, obsahující rekordních 21 žen! Tato skutečnost nás přiměla k rozhodnutí rozšířit počet ženských kategodrií na 4. Zavádíme kategorii pro ženy ve věku 55 let a starší, které mají zkrácenou trať na 10,0 km společně s nejstarší mužskou kategorií. Těšíme se na Vás! Věříme, že 41. díl našeho závodu přivede na start hojný počet účastníků. Pro pořádek ještě připomínáme některé důležité informace:

Kategorie V70 a Z55: Pro nejstarší kategorie mužů (V70 - 70 let a starší) a žen (Z55 - 55 let a starší) je vypsána trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Startují se všemi ostatními společně v 11:00 hodin.
Přihlášky: Doporučujeme a zvýhodňujeme přihlášky předem. Přihlásit se předem je možné pomocí e-mailu, SMS, nebo telefonicky do soboty 18.10.2014 do 18:00 hodin. Přihlásit se je samozřejmě možné až v den závodu na místě, ale nejpozději do 10:00 hodin! Předem přihlášení budou mít ale výhodu, jelikož již nebudou muset vypisovat žádný formulář (ten již bude pro ně připravený pořadateli) a navíc zaplatí nižší startovní poplatek!
Startovní poplatek: Diferencujeme a zvýhodňujeme přihlášky předem. Přihláška, uskutečněná do soboty 18.10.2014 do 18:00 hodin, přijde na 80,-Kč. Přihláška podaná až v den závodu znamená poplatek ve výši 120,-Kč. POZOR, veteráni kategorie V70 a dámy kategorie Z55 platí částku 70,-Kč, a to bez ohledu na okamžik přihlášení, tedy stejně přihlášení předem i v den závodu.
Časový limit na 5. km: V zájmu zajištění větší plynulosti průběhu závodu a v zájmu zvýšení bezpečnostní situace na trati pořadatelé zavedli časový limit 32:00 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Propozice: Základní informce o našem závodu najdete rovněž v propozicích, které si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na následující odkaz ... PROPOZICE 2014

-MD-

25) 29.10.2013            HRUŠTICE 2013 - AKTUALITY                  Logo závodu

40. ročník HRUŠTICE byl důstojnou oslavou jubilea, 110 účastníků na startu!

Zakladatelé závodu

 •Termín neděle 20. října 2013 byl pro pořadatele již od jarních měsíců významným datem, ke kterému směřovali své úsilí s cílem důstojně, úspěšně a se ctí oslavit 40. narozeniny tradičního silničního běhu pořádaného turnovskými atlety. Snaha byla směřována jednak ke kvalitní a hladké organizaci závodu, přilákat na start co možná nejvíce účastníků a poskytnout všem vřelé, důstojné a kvalitní služby, zázemí a atmosféru, aby na náš závod všichni vzpomínali v dobrém a měli důvod se sem v dalších letech vracet. V konkurenci mnoha jiných závodů v naší republice hraje roli mnoho faktorů, které je třeba vyladit a není to nikterak jednoduchý úkol. Věřím, že se to ve většině parametrů povedlo a pokud se někde vyskytla chyba, je naším cílem ji odhalit, analyzovat a zjednat nápravu, aby příště pokud možno nevznikla.
   Štěstí závodu opravdu přálo! Počasí také, nepršelo, nebyl vítr, bylo na říjen teplo, krásných 12°C. Na start se postavilo 110 účastníků, druhý nejvyšší počet v historii závodu. Z toho rekordní počet žen, celkem 21 ve třech kategoriích. Tato skutečnost nás velmi potěšila a vede nás k vážným úvahám o zavedení ještě jedné kategorie pro dámy nad 55 let. Uvidíme za rok.
   Rekordní byla i účast v kategorii V70, když se na svoji zkrácenou 10,0 km dlouhou trať vydalo 7 běžeckých matadorů!

   Pro pokračování klikněte zde:ZOBRAZIT CELÝ KOMENTÁŘ

-MD-

24) 29.09.2013            HRUŠTICE 2013 - AKTUALITY                  Logo závodu

JUBILEJNÍ 40. HRUŠTICE! Přijeďte do Turnova 20. 10. 2013 oslavit kulaté výročí závodu!

Vedoucí skupina 2012

 •HRUŠTICE oslaví 40. narozeniny! Přípravy vrcholí, pořadatelé mají maximální snahu důstojně připravit jubilení ročník. Věříme, že se k nám vydá co nejvíce účastníků. Pro každého z nich je díky kulatému výročí připraven dárek, dále jako vždy občerstvení po závodě, a tradiční tombola. Stejně jako každý rok, usilujeme všichni o to, aby vše dobře dopadlo, abychom na nic důležitého nezapomněli a vše připravili co nejlépe to jde. Poučili jsme se z loňské chyby, kdy jsme posunuli termín závodu o týden vpřed a vymstilo se nám to v podobě nízké účasti. Nechtěli jsme kolidovat s významným závodem Hronov-Náchod, jehož termín byl v roce 2012 také o týden dříve, než obvykle. Letos je ale vše při starém, tedy třetí neděle v říjnu, týden před Hronovem, jako obvykle. Již v roce 2011, jsme zavedli novinku v podobě zkrácení trati na 10,0 km pro veterány nad 70 let a dále pro ty, kteří na 5. km nedosáhnou limit 32:30 min a pro letošek to platí rovněž. Těšíme se na Vás! Věříme, že jubileum našeho závodu přivede na start více účastníků než minulý rok. Pro pořádek ještě připomínáme některé důležité informace:

Kategorie V70: Pro kategorii veteránů V70 (70 let a starší) je vypsána trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Startují se všemi ostatními společně v 11:00 hodin.
Startovní poplatek: Zaznamenal opět změnu. Diferencujeme a zvýhodňujeme přihlášky předem. Přihláška, uskutečněná pomocí e-mailu, SMS, nebo telefonicky do soboty 19.10.2013 do 22:00 hodin, přijde na 80,-Kč. Přihláška podaná až v den závodu znamená poplatek ve výši 120,-Kč. POZOR, veteráni kategorie V70 (70 let a více) platí částku 70,-Kč, a to bez ohledu na okamžik přihlášení, tedy stejně předem i v den závodu.
Časový limit na 5. km: V zájmu zajištění větší plynulosti průběhu závodu a v zájmu zvýšení bezpečnostní situace na trati pořadatelé zavedli časový limit 32:30 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Zveřejnění odměn a bonusů: Považujeme za seriózní předem, dostatečně včas a jasně deklarovat strukturu a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí na oceňovaných místech. S těmito údaji je možné se seznámit již nyní, pokud kliktete na následující odkaz ... VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2013

-MD-

23) 20.10.2012            HRUŠTICE 2012 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2012, 14. 10. 2012, 39. ročník - vítězství zůstalo doma!

Start 2012

 •Pořadatelé 39. ročníku při stanovení termínu závodu stáli před nelehkým rozhodnutím. Museli vyřešit termínovou kolizi s velkým závodem Hronov – Náchod, kterou při stanovení termínu závodu vyhodnotili jako faktor, který výrazně ubere počet účastníků. Proto nakonec posunuli termín o týden vpřed, na 14. 10. 2012. Bohužel se tento tah minul účinkem a možná měl i opačný efekt … Ačkoliv se na trať vydalo méně početné pole závodníků, samotný průběh závodu předčil jiné ročníky svoji nebývalou dramatičností soubojů.
   Počasí nám přálo. Suchá silnice, bezvětří, sice zataženo, ale +11°C. V 11:00 hodin se vydalo na trať 68 účastníků. Z toho 11 žen ve třech kategoriích, 7 veteránů nad 70 let, kteří mají již druhým rokem závod zkrácený na 10 km (obracejí na metě 5.km). Nejpočetněji byla zastoupena kategorie mužů do 39 let, 24 borců. Zbývajících 26 běžců naplnilo tři veteránské kategorie (V40, V50, V60).
   Na start se postavili tradiční účastníci a i favorité, a to jak mezi ženami, tak i mezi muži. Nechyběly Jana Klimešová a Tereza Zuzánková , Hana Vacková, Anna Krátká či Dagmar Kubrová. Z mužů Martin Berka, Jan Mrázek, Viktor Petronyuk, Jaromír Šimůnek, Jiří Javůrek a ani domácí želízko v ohni, Luboš Gaisl.

   Pro pokračování klikněte zde:CELÝ KOMENTÁŘ

-MD-

22) 29.09.2012            HRUŠTICE 2012 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2012, 14. 10. 2012, zveme Vás do Turnova na 39. ročník!

Miloš Smrčka 2011

 •Opět je tu podzim a s ním i náš oblíbený závod. Těšíme se na další ročník, přípravy vrcholí, každoroční rituály jsou znovu na pořadu dní, pořadatelé již mají za sebou nejedno přípravné sezení a řadu hodin práce. Stejně jako každý rok, prožíváme to šimrání v žaludku, které přichází vždy před závodem, napjatí z toho, aby vše dobře dopadlo, abychom na nic důležitého nezapomněli a vše připravili co nejlépe to jde. Záleží nám na tom, aby byli všicni, kteří k nám na Hruštici dorazí, spokojeni. Letos jsme museli trošku posunout termín závodu o jeden týden vpřed, abychom se nedostali do termínové kolize se závodem Hronov-Náchod, což možná přinese nějaké komplikace i Vám, pravidelným účastníkům, jelikož se Hruštice bude překrývat s některými dalšími tradičními závody podzimu. V minulém ročníku, v roce 2011, jsme zavedli novinku v podobě zkrácení trati na 10,0 km pro veterány nad 70 let a dále pro ty, kteří na 5. km nedosáhnou limit 32:30 min. Letos na tuto změnu navážem stejným způsobem, jelikož jsme přesvědčeni, že je to krok kupředu, snaha o zlepšení závodu. Těšíme se na Vás! Pro pořádek ještě připomínáme některé důležité informace:

Kategorie V70: Pro kategorii veteránů V70 (70 let a starší) je vypsána trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Startují se všemi ostatními společně v 11:00 hodin.
Kategorie M22: Tato kategorie je i letos zrušena. Po zkušenostech z posledních let, kdy nebyl ze strany příslušníků této věkové kategorie o start zájem, rozhodli jsme se tuto zrušit a sloučit s kategorií M39 (do 39 let).
Výše startovního poplatku: Startovní poplatek pro letošek zůstal oproti loňsku nezměněn, diferencujeme přihlášky předem. Přihláška, uskutečněná pomocí e-mailu, SMS, nebo telefonicky do soboty 13.10.2012 do 18:00 hodin, přijde na 60,-Kč. Přihláška podaná až v den závodu znamená poplatek ve výši 100,-Kč.
Časový limit na 5. km: V zájmu zajištění větší plynulosti průběhu závodu a v zájmu zvýšení bezpečnostní situace na trati pořadatelé zavedli časový limit 32:30 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Zveřejnění odměn a bonusů: Považujeme za seriózní předem, dostatečně včas a jasně deklarovat strukturu a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí na oceňovaných místech. S těmito údaji je možné se seznámit již nyní, pokud kliktete na následující odkaz ... VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2012

-MD-

21) 20.10.2011            HRUŠTICE 2011 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2011: Krásné souboje na 38. Hruštici

Ženy 2011

 •V neděli 16. října 2011 se vydalo 83 běžců na náš náročný, ale krásný závod. 38. ročník Hruštice byl obdařen nádherným slunečným podzimním počasím (jasno, bezvětří, +9°C), které vybízelo k rychlému běhu a atakování alespoň osobních rekordů. Po společném startu všech závodníků (myslím, že se nám letošní novinka osvědčila) se do čela ihned dostal reprezentant ČR v orientačním běhu a letošní výrazná posila turnovských „orienťáků“ Tomáš Dlabaja. Hruštici rozběhl pekelně rychle a na metě 1. km byl v čase 2:58. Za ním se s odstupem asi 30 metrů zformovala velmi silná pětice Timashov (z Ukrajiny), Blaha, Gaisl, Čivrný ml. a Martin Berka.

   Pro pokračování klikněte zde:CELÝ KOMENTÁŘ

-MD-

20) 23.09.2011            HRUŠTICE 2011 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2011, 16. 10. 2011, srdečně Vás zveme do Turnova na 38. ročník!

Putovní pohár

 •Rok se s rokem sešel, byl to snad jen mžik, a my se opět těšíme na další ročník našeho oblíbeného silničního bežeckého závodu HRUŠTICE. Intenzita příprav nabírá na obrátkách, opět prožíváme ty rituály. Stejně jako každý rok, mícháme a konzumujeme ten pořadatelský koktejl složený z mnoha druhů prací, příprav, horečných diskusí, těšení i obav z toho, jak vše co nejlépe zvládnout, aby byli všicni, kteří k nám na Hruštici dorazí, spokojení. V minulém ročníku, v roce 2010, byl překonán letitý účastnický rekord! Na start se postavilo dosud snových 116 běžců a běžkyň, což byla ta nelsladší odměna, kterou jsme si jako pořadatelé mohli přát. Je to ale i veliký závazek pro další ročníky, abychom si přízeň běžeckých nadšenců udrželi. Na letošek jsou připraveny i některé změny ...

Kategorie V70: Pro letošek je připravena zásadní změna v kategorii veteránů V70 (70 let a starší). Je pro ně vypsána trať o délce 10,0 km s obrátkou na 5.kilometru. Startují se všemi ostatními společně v 11:00 hodin.
Kategorie M22: Tato kategorie byla zrušena. Po zkušenostech z posledních let, kdy nebyl ze strany příslušníků této věkové kategorie o start zájem, rozhodli jsme se tuto zrušit a sloučit s kategorií M39 (do 39 let).
Výše startovního poplatku: Celorepublikový vývoj v této oblasti nelze pomíjet. Startovní poplatek pro letošek byl zvýšen, ale i více diferencován pro přihlášky předem. Přihláška, uskutečněná pomocí e-mailu, SMS, nebo telefonicky do pátku 14.10.2011 do 24:00 hodin, přijde na 60,-Kč (dosud 50,-Kč). Přihláška podaná až v den závodu znamená poplatek ve výši 100,-Kč (dosud 80,-Kč).
Zavedení časového limitu na 5. km: V zájmu zajištění větší plynulosti průběhu závodu a v zájmu zvýšení bezpečnostní situace na trati pořadatelé zavedli časový limit 32:30 min na 5. km. Pro účastníka, který dorazí na uvedenou metu pomaleji, se stane 5. km obrátkou a bude mít zkrácenu trať na 10,0 km.
Zveřejnění odměn a bonusů: Považujeme za seriózní předem, dostatečně včas a jasně deklarovat strukturu a pravidla vyplácení finančních odměn a bonusů za dosažené výkony těm nejrychleším závodníkům, kteří se umístí na oceňovaných místech. Tato informace byla dosud uváděna až v den závodu na informační tabuli u prezentace. Nyní je možné se s těmito údaji seznámit již nyní, pokud kliktete na následující odkaz ... VYPSANÉ FINANČNÍ ODMĚNY A PRÉMIE 2011

-MD-

19) 19.10.2010            HRUŠTICE 2010 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2010, 17. 10. 2010, prosluněný 37.ročník s rekordní účastí!

Start 2010

 •Třetí říjnová neděle patřila v Turnově na Hruštici běhu. Po delší době se na nás všechny usmálo počasí a obdařilo závod krásným podzimním dnem. Sluneční paprsky rozzářily podzimem zbarvené koruny stromů podél naší oblíbené trati z Turnova na Malou Skálu a určitě přispěly k historickému početnímu rekordu startujících. Sešlo se jich nakonec 116, z toho 18 žen! Původní rekord účasti (96 z roku 1982) byl po 28 letech výrazně překonán.
   Startovní pole se v neděli 17.10.2010 v 11:00 hodin vydalo na trať za ideálních klimatických podmínek. Bylo jasno, bezvětří, suchá silnice a příjemných + 10°C. Kromě početného startovního pole nechyběla na startu ani kvalita, která slibovala boj o přední příčky a vizi rychlých časů v cíli. Za zmínku úvodem jistě stojí účast Holanďanky ruského původu Nadji WIJENBERG, která, ač ve veteránském věku, byla vzhledem ke své profesionální minulosti jasnou favoritkou mezi ženami.

   Pro pokračování klikněte zde:CELÝ KOMENTÁŘ

-MD-

18) 08.10.2010            HRUŠTICE 2010 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2010 - PŘÍPRAVY 37. ROČNÍKU VRCHOLÍ!

 •V pondělí 11.10.2010 od 18 hodin v zasedačce AC Syner Turnov proběhne finální pořadatelská velká porada! Je potřeba se dostavit v co možná nejhojnějším počtu a s sebou donést všechny pomůcky, ceny apod... Těšíme se Vás! Pokud někdo nebude moci přijít, tak ať určitě dorazí v neděli, v den závodu ráno a rozjedeme ten rituál jako vždy...! Již je přihlášeno 15 účastníků, což je více, než loni touto dobou! Věřím, že je to dobré znamení!

Místo srazu: Turnov, Skálova ulice, Stadion Ludvíka Daňka, zasedací místnost klubu
Čas srazu: Neděle 17.10.2010 od 08:00 hodin,
Program: Co myslíte?! ....
Poznámka: Těšíme se na Vás! Přijďte v hojném počtu a Hruštici ZDAR!

-MD-

17) 25.10.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2009, 18. 10. 2009, 36.ročník úspěšně za námi!

Vedoucí skupina 2009

 •Již několik posledních ročníků Hruštice bylo zužováno psím počasím, a proto jsme se rozhodli porušit termínovou tradici první listopadové neděle a posunuli jej o dva týdny vpřed, a tím zahájili v roce 2008 novou éru. Pořádat náš závod vždy třetí říjnovou neděli. Hlavním cílem bylo zvýšit pravděpodobnost příznivějšího počasí a zajistit tak lepší podmínky pro nárůst startujících. Osud nám ale letos moc nepřál a seslal na nás zimu a sníh… Ačkoliv několik dní před závodem ležela na trati vrstva čerstvého sněhu, v neděli 18.10.2009 již byla naštěstí silnice trati závodu „jen“ mokrá … Teplota se vyšplhala pouze k 6. stupni nad nulou a závodníky přivítalo pravé dušičkové počasí. Přesto se k nám do Turnova vydalo celkem 76 účastníků. Rekordních 40 se jich přihlásilo již předem a z nich přijelo 32. To znamená, že dalších 44 účastníků se i přes nepřízeň počasí rozhodla přijet k nám a všem jim za to moc děkujeme!
   Tradiční dřívější start v 10:45 hodin využilo celkem 6 „předskokanů“. Za nimi se v 11:00 hodin vydalo hlavní startovní pole .....

   Pro pokračování klikněte zde:CELÝ KOMENTÁŘ

-MD-

16) 13.10.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2009 - KOSTKY JSOU VRŽENY!

 •Včera 12.10.2009 proběhla finální pořadatelská velká porada, která se odvíjela ve velmi produktivním duhu! Role jsou určeny, každý ví, kde je jeho místo a jaký je jeho úkol. Teď to musíme každý zvládnout co nejlépe. Rozpočet je daný, finanční pokrytí všech oblastí bude, věcné ceny, tombola, zázemí, pomocníci také. Vrásky nám dělá trochu počasí, ale to neovlivníme, pouze se s ním musíme vypořádat a rozehřát sebe i ostatní svým vřelým přístupem ... Držím všem palce a přejme si, aby k nám přijelo co nejvíce závodníků a vše proběhlo bez velkých komlikací a všichni ve zdraví proběhli cílem. Již 10 účastníků je přihlášeno předem k datu 11.10.2009, takže věřím, že další budou přibývat každým dnem! Těším se na všechny!

Místo srazu: Turnov, Skálova ulice, Stadion Ludvíka Daňka, POZOR!!! Přilehlé ulice jsou rozkopány a dojezd i parkování aut trošku složitější, taže na to myslete při plánování času na cestu!
Čas srazu: Neděle 18.10.2009 od 08:30 hodin,
Program: Co myslíte?! ....
Poznámka: Těšíme se na Vás! Přijďte v hojném počtu a Hruštici ZDAR!

-MD-

15) 30.09.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

PŘÍPRAVY NA LETOŠNÍ HRUŠTICI 2009 VRCHOLÍ!

 •V pondělí 21.09.2009 a následně v úterý 29.09.2009 se uskutečnily další schůzky pořadatelů závodu v restauraci Albion. Prezentace provedených a splněných i nesplněných úkolů. Vyskytly se určité potíže s financemi, ale zdá se, že díky obětavosti pořadatelů a výjimečné štědrosti některých partnerů se hrozba nedostatku financí zažehná. Byla uskutečněna i sbírka mezi pořadateli na této schůzce, kdy každý věnoval ze svého 100,-Kč! DĚKUJEME!!! Diplomy zajistí Karel Štrincl, tým časoměřičů je jasný, tým závodní kanceláře je potřeba ještě doladit. Doprovod před prvním běžcem zajištěn, nutno ještě doladit zajištění prostoru staru a cíle - úkol pro Aleše, který vše domluví na AC. Kroniku pro letošek udělá Milan Drahoňovský ml., který tak využije své nemoci ... Dále je zapotřebí stále chystat věcné ceny - tombola i vyhlášení. Všechny další náměty na zlepšení vítáme! Další schůzka se koná v pondělí před závodem - viz dále.

Místo srazu: Turnov, Skálovka, již otevřen SPORT-BAR v hale TJ Turnov u Klause,
Čas srazu: Pondělí 12.10.2009 v 18:00 hodin,
Program: Dokladace splnění minule zadaných úkolů a zadání dalších úkolů, podněty a nápady ke zlepšení, skladba týmu na jednotlivých úsecích pořádání, diskuse, aktivita ...
Poznámka: Těším se na Vás! Přijďte v hojném počtu!

-MD-

14) 01.09.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

PŘÍPRAVY NA NADCHÁZEJÍCÍ 36. ROČNÍK JSOU V PLNÉM PROUDU!

 •V pondělí 31.08.2009 se uskutečnila úvodní schůzka pořadatelů závodu, na které byly prezentovány již provedené přípravné práce, seznámení s plánovaným rozpočtem a podána informace o současném stavu finančních prostředků. Byly zadány dílčí úkoly k provedení do příští schůzky. Stále platí, že je potřeba každá ruka i koruna, zajišťovat věcné ceny do tomboly a i další věcné ceny pro vítěze. Již jsou vytištěny barevné aktuální propozice, které je nutné v maximální možné míře distribuovat mezi běžce a na oddíly i po zářijových závodech. Děkujeme všem, kteří tuto záslužnou činnost dělají. Věříme, že pozitivní vliv na počet startujících bude mít u zavedení dvou nových kategorií. Všechny další náměty na zlepšení vítáme! Další schůzka se koná za tři týdny - viz dále.

Místo srazu: Turnov, restaurace ALBION naproti hlavnímu nádraží ČD Turnov - terasa nebo uvnitř, dle počasí,
Čas srazu: Pondělí 21.09.2009 v 18:00 hodin,
Program: Dokladace splnění minule zadaných úkolů a zadání dalších úkolů, podněty a nápady ke zlepšení, skladba týmu na jednotlivých úsecích pořádání, diskuse, aktivita ...
Poznámka:  Já bohužel nebudu moci přijít, ale bráška to ukočíruje!!! Těším se na Vás příště!

-MD-

13) 18.03.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

Pozvánka na první jarní společný výběh "hruštických" běžců - neděle 22.03.2009!

 •V neděli 22.03.2009 se sejdeme ke společnému výběhu! Minule nás bylo 8 !!! Doufám, že zájem neochabne!

Místo srazu: Turnov, hlavní nádraží ČD Turnov: pojedeme vlakem z Turnova do Malé Skály nebo do Líšného, odtud pak domů a cestou se domluvíme po jaké trase ...
Čas srazu: Neděle 22.03.2009 v 09:20 hodin (odjezd vlaku na Železný Brod v 09:31 hod),
Trasa běhu: Malá Skála - Pantheon - Frýdštejn - Voděrady - Záborčí - Kobylka - Dolánky - Turnov, cca 15,0 km,
Poznámka: Navržená trasa není závazná, domluvíme se při srazu, hlavně se sejít a běžet!!! Těším se na Vás!

-MD-

12) 08.03.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

Uskutečnili jsme další společné výběhy běžců hruštičáků - neděle 22.02.2009 a 08.03.2009!

 •Únorový výběh byl ryze zimní, všude kolem hromady sněhu! Sešlo se nás u zastávky ČD Turnov-Město ráno v 09:30 hodin pouze 4 běžci. Vzhledem k sněhovému kluzkému povrchu jsme zvolili trasu po silnici, která byla protažená. Od zastávky jsme se vydali přes Mašov - Kalužník nahoru přes sv. Annu do Kacanov, podél koupaliště pod Skalany do Olešnice, a pak kolem Borčic do Všeně, pak na Podháj a z něj zpět do Mašova a pak do Turnova. Pěkný okruh o délce 14,0 km, ke konci v tempu i kolem 4:20/km. Super. ...

 •Zato ten březnový výběh se nám opravdu povedl. Stačily pouze dva týdny, aby na dveře zaťukalo jaro a hned se nás sešlo také 8 běžců, což bylo opravdu moc fajn.
 Rozhodli jsme se využít vozidel a vyjeli jsme za humna, do Žehrovských lesů do okolí hradu Kost. Vystartovali jsme ze Srbska, po krásných písešných cestách v borových lesích jsme navštívili podhadí hradu Kost, Plakánkem pak běželi směrem k Sobotce a před ní jsme zahnuli do Dobšína a Kamenice. Odtud jsme se opět vnořili do hvozdů borových lesů směrem zpět, kolem vodní nádrže Branžež k našim vozidlům v Srbsku. Krásných 17,0 km s deroucím se jarním sluncem v zádech a provoněných jarní pryskyřicí jehličnanů kolem ... Nádhera!

-MD-

 •Pro dokreslení atmosféry si prohlédněte foto - kliknutím na malý obrázek jej zobrazíte v plné velikosti:

kost skupinka orienťáci pohoda

11) 04.02.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

Další společný výběh "hruštických" běžců - neděle 08.02.2009!

 •V neděli 08.02.2009 dopoledne se sejdeme ke společnému výběhu! Tentokrát máme v plánu změnu světové strany.

Místo srazu: Turnov, hlavní nádraží ČD Turnov: pojedeme vlakem z Turnova buď na Sever nebo na Jihozápad, podle počasí,
Čas srazu: Neděle 08.02.2009 v 09:15 hodin (odjezd vlaku na Liberec v 09:21 hod, na Mladou Boleslav v 09:24 hod),
Trasa běhu: Severní varianta: Rychnov u JBC - Frýdštejn - Jenišovice - Turnov, nebo JZ varianta: Březina - Žďár - Žehrov - Skokovy - Olešnice - Všeň - Turnov, cca 16,0 km,
Poznámka: Těšíme se na každého účastníka, dobrou náladu s sebou!

-MD-

10) 21.01.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

Pozvánka na třetí letošní společný výběh "hruštických" běžců - neděle 25.01.2009!

 •V neděli 25.01.2009 dopoledne se opět sejdeme ke společnému výběhu! Minule jsme byli pouze 2, takže doufám, že nyní nás vyběhne více!

Místo srazu: Turnov, železniční zastávka ČD Turnov-Město: pojedeme vlakem z Turnova do Borku, pak vzhledem k počasí po silnici přes Hrubou Skálu na Vyskeř pak do Kacanov a z nich domů přes Mašov. Změna je samozřejmě možná, záleží jak se domluvíme při srazu ...
Čas srazu: Neděle 25.01.2009 v 09:35 hodin (odjezd vlaku na Jičín v 09:39 hod),
Trasa běhu: Borek - Prašivec - Hrubá Skála - Drahoňovice - Vyskeř - Mladostov - Kacanovy - Sv. Anna - Kalužník - Mašov - zastávka ČD Turnov, cca 15,0 km,
Poznámka: Navržená trasa není závazná, domluvíme se při srazu, důležíté je se sejít a běžet!

-MD-

9) 01.01.2009            HRUŠTICE 2009 - AKTUALITY                  Logo závodu

Čtvrtek 01.01.2009 - tradiční NOVOROČNÍ VÝBĚH turnovských-hruštických běžců!

Nový rok 2009

 •Na Nový rok dopoledne, v 10:00 hodin, jsme se sešli ve velmi hojném počtu k již tradičnímu společnému novoročnímu výběhu! Není evidována žádná statistika, ale jistě nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že se jedná o tradici posledních alespoň 20 let, možná i déle. Sešlo se nás opravdu hodně! Celkem 12 běžících, 5 cyklistů jako doprovod a dva startéři, kteří nás vyprovodili u startu. Nechyběl ani jeden pes, druhý pes se k nám již tradičně přidal v Modřišicích.

  Bylo poměrně mrazivé počasí, oproti slunečnému Silvestu mlhavé inverzní počasí s teplotou -2 st.C. Trasa byla rovněž tradiční: Od haly do Nudvojovic, přes Jizeru na hráz a po ní do Modřišic - Podháj - Kozlov (vyhlídka K.V.Reise, zde jsme se setkali s cyklodoprovodem, který nám přichystal výborný čaj, moc děkujeme!) - dále Sv. Anna - lesní stadion - Valdštejn - Hlavatice - Pelešany - zastávka - Turnov u haly TSC. Krásných 15,5 km!

   Zde můžete zhlédnout fotografie z našeho výběhu : FOTO N.R.BĚH 2009

 •POZOR! Příští společné běhání je plánováno na neděli - 11.1.2009, sraz v 09:30 hodin u zastávky ČD Turnov Město! Buď pojedem vlakem na Jičín, takže drobáky s sebou, nebo poběžíme přímo. Těším se svámi na shledanou!

-MD-


8) 14.12.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

V sobotu 13.12.2008 jsme uskutečnili další společný výběh - pohádkový!

 •V sobotu 13.12.2008 dopoledne jsme se sešli pouze 3 běžci - Míra Dědeček st., Aleš a Milan Drahoňovští ke společnému výběhu. Ostatní, kteří se tentokrát nezúčastnili mohou velice litovat, jelikož se nám to moc vydařilo!.

  Jeli jsme autem do Příhraz, kde byl start a cíl našeho běhu. Příroda byla čerstvě pocukrována sněhem, inverzní počasí. V údolí mlhavo, ale pak to byla nádhera. Vystoupali jsme z Příhraz na skalistý hřeben, kde jsme se díky převýšení dostali do sluncem zalité přírody s krásnými rozhledy do kraje koupajícího se v mléčném oparu. Doběhli jsme k restauraci Na vyhlídce a pak na nejvyšší bod - kopec Mužský (464 m n.m.), kde jsme se pokochali panoramatickým kruhovým rozhledem ... Poté jsme se spustili k Drábským světničkám, před nimi Studeným průchodem dolů do Olšin, a pak již zase lesním údolím zpět do Příhraz. Krásných 13,5 km!

  Příští společné běhání - na Nový rok, 1.1.2009 v 10:00 hodin od haly TSC v Turnově, jako každý rok!

-MD-

7) 26.11.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

Nedělní společný výběh "hruštických" běžců - neděle 30.11.2008!

 •V neděli 30.11.2008 dopoledne se sejdeme ke společnému tréninkovému běhu! Minulý výběh nás bylo 7! Nyní pojedeme opět vlakem a poběžíme zpět pod vedením Aleše.

Místo srazu: Turnov, hlavní nádraží ČD Turnov: Pojedeme vlakem z Turnova do Březiny - směr Mladá Boleslav. Aleš přistoupí do vlaku v Příšovicích.
Čas srazu: Neděle 30.11.2008 v 10:20 hodin (odjezd vlaku na Mladou Boleslav v 10:32 hod),
Trasa běhu: Březina - Kurovodice - Příhrazy - Žďár - Všeň - Podháj - Turnov - cca 15,0 km,
Poznámka: Navržená trasa není závazná, domluvíme se při srazu, důležíté je společně běžet! Aleš přistoupí do vlaku v Příšovicích.

-MD-

6) 13.11.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

Pozvánka na další společný výběh "hruštických" běžců - neděle 16.11.2008!

 •V neděli 16.11.2008 dopoledne se opět sejdeme ke společnému tréninkovému běhu! Minule se nás sešlo 5, doufám, že nyní nás vyběhne více.

Místo srazu: Turnov, železniční zastávka ČD Turnov-Město: jsou dvě možnosti, které upřesníme při srazu. Buď pojedeme vlakem z Turnova do Sedmihorek, nebo vyběhneme přímo z místa srazu ...
Čas srazu: Neděle 16.11.2008 v 09:30 hodin (odjezd vlaku na Jičín v 09:38 hod),
Trasa běhu: Skalní město u Sedmihorek - hrad Valdštejn - lesní stadion - Sv. Anna - Kozlov - Podháj - Modřišice (hráz) - zastávka ČD Turnov, cca 15,0 km,
Poznámka: Navržená trasa není závazná, domluvíme se při srazu, důležíté je se sejít a běžet!

-MD-

5) 31.10.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

Pozvánka na podzimní společný výběh "hruštických" běžců!

 •V neděli 02.11.2008 dopoledne se sejdeme ke společnému tréninkovému běhu! Všichni běhouni z Turnova a z okolí jsou zváni k vytvoření co možná největší skupiny pro nedělní společný běh.

Místo srazu: Turnov, hlavní nádraží ČD - pojedeme vlakem z Turnova do Borku,
Čas srazu: Neděle 02.11.2008 v 09:30 hodin (odjezd vlaku na Jičín v 09:33 hod),
Trasa běhu: Borek - Vidlák - Babylon - zámek Hrubá Skála - hrad Valdštejn - Pelešany - zastávka ČD Turnov - Turnov, hl. nádraží - celkem cca 16,0 km,
Poznámka: Do vlaku je možno naložit i kola, takže ten, kdo se necítí běžecky, může s námi jet na kole.

-MD-

4) 27.10.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

Hruštický večírek 2008 - setkání přátel našeho závodu

 •V pátek 31.10.2008 od 18:00 hodin proběhne již tradiční společenský večer, pořádaný rodinou Dědečkových a Karlem Štrinclem, pro organizátory a přátele našeho silničního závodu Hruštice!

   Oproti minulým letům se sejdeme v novém prostředí, a to v prostorách nekuřáckého Sport baru U Klause v turnovské sportovní hale ve Skálově ulici. Stejně jako v minulosti, tak i letos bude k poslechu a tanci hrát muzika pana Mádleho. Samozřejmě proběhne i tradiční tombola, která obsahuje ceny, jež sami hosté přinesou s sebou. Vstupné je 150,-Kč. V ceně je hudba a teplá večeře. Pití si hradí každý sám. Těšíme se na všechny hruštické přátele, zhodnotíme letošní ročník, prohlédneme si video i fotky ze závodu a začneme organizovat příští ročník Hruštice 2009. Těšíme se na Vás!

-MD-

3) 25.10.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

HRUŠTICE 2008, 19. 10. 2008, úspěšné 35. pokračování!

Vedoucí skupina 2008

 •35. dějství našeho závodu proběhlo v novém termínu, oproti tradici o dva týdny dříve, v neděli 19.10.2008. Přistoupili jsme k této změně s nadějí, že bude pro závod přínosem, a to především větší pravděpodobností lepšího počasí. V posledních letech tradiční listopadový termín zužoval závodníky deštěm, větrem, sněhem a zimou, což se projevovalo mimo jiné také úbytkem v počtu účastníků. Proto jsme jako pořadatelé s napětím očekávali, zda dřívější datum konání pozitivně ovlivní množství startujících a zda přinese také příznivější počasí, prostě, jak to vše dopadne.
   Letos na trať závodu jako první vyrazil s 30 minutovým předstihem jeden ze dvou nejstarších účastníků, královéhradecký veterán Jiří Soukup (1927). O 15 minut za ním .....

   Pro pokračování klikněte zde:CELÝ ČLÁNEK

-MD-

2) 15.10.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

Do startu 35. ročníku Hruštice zbývají pouze 4 dny!

 •První přihlášení účastníci!

   Velkou radost máme z toho, že už nyní registrujeme první přihlášené závodnice a závodníky. Věříme, že se jejich počet bude v následujícíh dnech ještě rozrůstat a v neděli se na starovní čáru Hruštice postaví co možná nejpočetnější startovní pole.

 •Pořadatelé stupňují své přípravné tempo:
   TOMBOLA pro doběhnuvší účastníky je téměř úplná, nechybí samozřejmě ani hlavní cena - barevný televizor! Připraveno je dalších cca 30 cen. Věříme, že nám všem bude přát i počasí a naše nedělní běžecké klání bude důstojným běžeckým setkáním, ze kterého si všichni odneseme příjemné zážitky a spokojenost. Moc se na Vás věšechny těšíme! Předstartovní horečka stoupá!

-MD-

1) 05.10.2008            HRUŠTICE 2008 - AKTUALITY                  Logo závodu

Přípravy na jubilejní 35.Hruštici vrcholí!

 •Hurá! Konečně se rozběhly internetové stránky závodu! Dalo mi to strašnou fušku a zabralo o mnoho více času, než jsem původně předpokládal. Musel jsem prostudovat nějakou literaturu, potýkat se s nezdary a stále se zdokonalovat, nedostávalo se tolika času, jak by bylo potřeba. Proto uvedení těchto stránek na internet nebylo odstartováno v termínu, který jsem si původně předsevzal. Vzhledem k blížícímu se datu závodu jsem ale už musel s kůží na trh. Omlouvám se, že některé části stránek ještě nejsou úplně dokončené, budu na nich pracovat průběžně i nadále, abych se za ně nemusel stydět. Děkuji za pochopení.
Milan Drahoňovský

 •Termíny dalších schůzek pořadatelů závodu, které se uskuteční vždy ve Sport baru U KLAUSE v hale TJ Turnov:
   •pondělí 06.10.2008 od 17:30 hodin,
   •pondělí 13.10.2008 od 17:30 hodin, na tuto schůzku prosím přineste ceny do tomboly!
-MD-


Na začátekNahoru